Vyberáte jesenné dámske šaty? Poradíme vám!

Po lete plnom ľahkých a vzdušných materiálov prichádza obdobie, kedy sa nám žiada obliecť sa do niečoho teplejšieho, pretože už ani slniečko nehreje tak, ako tomu bolo počas dlhých letných dní. Pre iných však jeseň znamená vytiahnuť zo svojho šatníka obľúbené jesenné kúsky oblečenia, ktoré tieto častokrát sychravé dni dokážu tak trochu spríjemniť. Dámske šaty sa z letných ľahkých materiálov zmenia na hrubšie, teplejšie a častokrát aj dlhšie. Jesenné šaty si môže dovoliť každá jedna dáma, ide však o to, aby si vybrala strih lichotiaci jej postave. Prečítajte si, ako si vybrať tie pravé pre nadchádzajúcu sezónu. 

Jesenné dámske šaty v žiarivých farbách?

Dámske šaty po kolená
Strihy dámskych šiat na rôzne postavy

Pokiaľ máte radi žiarivé farby, pravdepodobne si ich do sýtosti doprajete najmä v lete. V jesenných mesiacoch prevažujú tlmenejšie a tmavšie farby, avšak nikto netvrdí, že základ vášho šatníka by mala tvoriť čierna a sivá. V móde sú farby ako bordová, oranžová, fľaškovo zelená, horčicová, staroružová či žltá. Jeseň je obdobie plné farieb, čo sa krásne odzrkadľuje najmä na sfarbení stromov. Inšpirujte sa preto farbami listov a zahaľte sa do dámskych šiat, ktoré vás rozžiaria a dodajú príjemný jesenný vzhľad. S farebnosťou to však príliš nepreháňajte a neónové letné farby vymeňte za jemnejšie odtiene. Dámske šaty môžete doplniť aj inými farebnými doplnkami, ktoré by ale mali ladiť so zvyškom outfitu. 

Strih dámskych jesenných šiat by mal lichotiť vašej postave

Pokiaľ aspoň trochu sledujete módne trendy, určite vám neunikol fakt, že oversize kúsky sú v móde tak, ako nikdy predtým. Oversize dámske šaty sú preto vhodné nielen pre postavy bez kúska tuku navyše, no poslúžia najmä dámam, ktoré sa snažia nejaké to kilo zakryť. Navyše sú oveľa pohodlnejšie ako obtiahnuté šaty. Pokiaľ si zvolíte dámske šaty širšieho strihu, nemusí to znamenať, že elegancii je koniec. V obchodoch nájdete aj vysoko elegantné šaty v strihoch podľa vašich predstáv. Ak ich doplníte elegantnými členkovými čižmičkami, pančuškami a vhodnou kabelkou, máte outfit ako stvorený na chladnejšie jesenné dni. Všetko závisí od preferencií, avšak nezabudnite, že najdôležitejšie je cítiť sa v dámskych šatách pohodlne. 

Trendy dámske šaty na jeseň či zimu nájdete na webovej stránke https://www.differenta.sk/. Vyberte si spolu s nami váš najobľúbenejší jesenný outfit!