Jak si zařídit kancelář podle principů feng-shui?

S názvem feng-shui se setkalo už mnoho z nás. Mnoho lidí však přesně neví, co si má pod tímto názvem představit. Ve volném překladu znamená spojení větru a vody, což je však zajímavé, historie tohoto slova sahá až 6000 let do minulosti. Koncept této filozofie vychází z toho, že nás dokážou ovlivnit energie, které se nacházejí všude kolem nás. Chtěli byste si zařídit kancelář v souladu s tímto konceptem? Víte, jak umístit kancelářský stůl či poličky tak, abyste v kanceláři cítili příjemně? Poradíme vám, jak na to!

Pohoda v pracovním životě je důležitá

Kancelářský stůl pro více lidí
Pohoda za kancelářským stolem

Feng-shui mluví o harmonii, kterou člověk dosáhne i díky vlivu pozitivní energie. Určitě jste si všimli i vy, že se vaši zaměstnanci v některých místech v kanceláři prostě nezdržují. Totéž jste možná spozorovali i vy sami na sobě. Člověk se dokonce těmto místům vyhýbá podvědomě. Tato místa jsou často krát zdrojem vnitřního neklidu, který se v mnoha případech odráží na zdraví člověka, který se v jeho okruhu nachází. Ak i vy chcete vašim zaměstnancům dopřát to nejlepší, zařiďte jim pracoviště správně! Základem je zbavit se všech rušivých vlivů. Nachází se v místnosti starší kopírka, která vydává divné zvuky a člověk častokrát ani neví, jestli z ní ještě něco vyleze? Nebo se v prostoru nacházejí vrzající dveře či zčásti rozpadlý kancelářský stůl? Všech těchto věcí se zbavte čím dříve a nahraďte je novými, výkonnějšími. Zajímavým zjištěním je i to, že na vaši duševní pohodu má vliv i pořádek na vašem kancelářském stole. Zbytečné papíry, poznámkové bloky či vypsány pera budou na vaše podvědomí působit negativně. Udělejte si tedy na kancelářském stole pořádek čím dříve.

Umístění kancelářského stolu v súlade s principy feng-shui

V konceptu feng-shui se klade důraz i na to, kde člověk sedí. Nedoporučuje se kancelářský stůl umisťovat tak, aby na něj mířil jiný nábytek s ostrými hranami. Nedoporučují se také sedět ani přímo pod oknem či umístit stůl tak, že zaměstnanec nemá svou vlastní pracovní svobodu. V kanceláři také může rušivě působit i nadměrné množství nábytku. Přes místnost musí energie jednoduše proudit.

Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak správně umístit kancelářský stůl a zvýšit tak produktivitu zaměstnanců, navštivte https://worklife.cz/, kde najdete množstvo zajímavých informací.