Zubní implantáty – vyberte si i vy to nejlepší řešení

Chybějící zuby nepředstavují jen estetický problém. Problémem jsou i v případě přijímání potravy. Pokud není potrava dostatečně rozžvýkána, zatěžuje náš trávicí trakt, který pak nepracuje tak, jak by po správnosti měl. Pokud jste i vy z různých důvodů o zuby přišli, máte na výběr z několika možností, pomocí kterých dokážete váš chybějící chrup doplnit. Zubní implantáty v ústech dokonce vypadají jako přirozené zuby.

Zubní implantáty a možnosti, z nichž máme na výběr


To, jakou zubní náhradu si jako výplň zvolíte závisí nejen od stavu vašich zubů či peněženky, ale i od rozhodnutí vašeho zubního lékaře. Zubní náhrady se dnes vyrábějí v podobách, které jsou s přirozenými zuby opravdu srovnatelné. Pokud přistoupíte k výběru zubní náhrady, budete se muset rozhodnout na základě vašich požadavků, které od funkčnosti zubu očekáváte. V oblasti implantologie mají speciální postavení zubní implantáty, které slouží jako náhrada jednoho zubu, ale je současně je možné jimi nahradit i celou bezzubou čelist. Zubní náhrady lze obecně rozdělit do dvou základních skupin, kterými si:
– snímatelné zubní náhrady: se do úst vkládají v případě, že došlo ke ztrátě zubu v přední části úst nebo po bocích a současně na ně nelze upevnit fixní náhradu. Základem je, aby snímatelná náhrada na poškozeném zubu seděla správně a bezpečně, a to co nejdéle.

– fixní zubní náhrady: se zavádějí v případě, pokud došlo k poškození zubu, který již nelze napravit jiným způsobem. Poškození mohlo vzniknout zubním kazem nebo odlomením části zubu. Takové zubní náhrady se do úst způsobem, kterým není možné je z úst vyjmout. Mezi základní fixní zubní náhrady patří zubní korunka, keramická fazeta, keramická zubní výplň nebo fixní zubní můstky.


Zubní implantáty tvoří speciální kategorii

 

Zubní implantáty a výběr zubaře
Starostilovsť o zubní implantáty

Za jedno z nejlepších řešení se považuje zavedení zubních implantátů. Jejich výhodou je to, že jsou zubní náhrady upevněny pevně. Nebudete se tedy muset obávat o jejich funkčnost v případě konzumace tvrdých pokrmů. Důležitou částí ústní dutiny je čelistní kosti. Zubní implantáty ji ovlivňují pozitivně – přenášejí žvýkací sílu přímo na čelistní kost a zabraňují tomu, aby došlo k její ztrátě.
Možností, díky kterým dokážeme nahradit chybějící zuby nebo zlepšit stav těch zničených je několik. Pokud si chcete být svým výběrem jisti, poraďte se se svým zubním lékařem. Navštivte stránku https://duvodkusmevu.cz/ a zjistěte více!