Příroda a bolest kloubů

Bolest v koleni, v rameni či v určité části zad cítí každý druhý člověk. Bolest kloubů představuje onemocnění, které v současnosti postihuje stále více lidí. Není se čemu divit, ke vzniku bolesti kloubů napomáhá zejména dnešní uspěchaná doba. Lidé nemají čas na to, aby se hejbali nebo konzumovaly jen kvalitní stravu bohatou na minerály a vitamíny. Stejně také pořádně neznají slovo odpočinek. Dá se však bolest kloubů překonat?

Silná bolest kloubu


Pozitivní účinky obkladů a zábalů na bolest kloubů


Obklady jsou již staletí známé svými blahodárnými účinky. Ve většině případů s sebou přinášejí okamžitou úlevu. Obklady se vyrábějí z toho, co najdeme v lese. Za jeden z nejúčinnějších obkladů se považuje obklad z březového listí. Recept je jednoduchý – ve vodě uvaříte sušené březové listí po dobu minimálně 5 minut. Přeceďte, nechte vychladnout a listí přikládejte na postižené místo. bolest kloubuDalší účinnou rostlinou, která vám pomůže zamezit bolest kloubů je obklad z borovicového jehličí. Směs vyrobíme tak, že minimálně 500 gramů jehličí z borovice namočíme do dvou litrů vody, které následně na mírném ohni provaříme minimálně jednu hodinu. Do tohoto borovicového odvaru namočte kapesníky nebo gázu a přikládejte na postižené místo. Posledním obkladem, který vám pomůže při vašem boji s bolestí kloubů je obklad z hořčičných semen. Tento obklad je výjimečný i v tom, že dokáže okamžitě utišit bolest. Recept je následující – hrst hořčičných semen podrvte a zalijte horkou vodou. Ingredience míchejte, dokud vám nevznikne hustá kaše, která je typická svým zápachem. Hmotu následně přiložte na postižené místo. Avšak pozor, nelekněte se, pokud vás po několika minutách začne tento obklad pálit. Jakmile ucítíte pálení, obklad odložte a toto místo opláchněte. Dbejte však na to, abyste tento zábal nepoužívali příliš často. Doporučuje se maximálně 2-3 krát týdně.

Zázračná bylina kostihoj a její účinky při bolesti kloubů


Už jen samotný název této kouzelné byliny nám napovídá, že je určena pro hojení kostí a kloubů. Jeho využití je následující – čerstvý listy nadrobíme a vložíme do nádoby. Do nádoby až po vrch nalijte slunečnicový olej. Pro lepší vůni přidejte pár kapek rozmarýnové esence a získanou tekutinu skladujte minimálně po dobu dvou týdnů na místě, na které dopadá dostatek slunečních paprsků. Olej sceďte a natírejte jím bolavá místa. Už po několika dnech by se vašim kloubům mělo od bolesti ulevit.