Máte přebytek elektrické energie? Můžete ji výhodně prodat

Ceny za energie jsou astronomické a nebude tomu jinak ani v nejbližší dokonce ani vzdálené budoucnosti. Lidé se již nyní učí šetřit energiemi a stále hledají alternativní možnosti jak nebýt závislí na dodavatelích elektřiny a nebát se tak vždy, když přijde vyúčtování za elektřinu. Asi nejvhodnější způsob, jak se odstřihnout od dodavatelů elektřiny, je mít na střeše sluneční kolektory pro výrobu elektrické energie. Fotovoltaické panely lze namontovat prakticky na každou střechu, ať už šikmou nebo rovnou, případně je můžete umístit na terasu nebo kdekoli do zahrady. Můžete tak mít svoji vlastní minielektrárnu a pokud budete zejména v letních měsících produkovat nadbytek elektrické energie, můžete realizovat také výkup elektřiny z fotovoltaiky. 

Jak funguje výkup elektřiny z fotovoltaiky?

Výkup elektřiny z fotovoltaiky se vyplatí
Smysl výkupu elektřiny z fotovoltaiky

Jakmile si začnete vyrábět svoji vlastní elektřinu, stanete se tak vlastně oficiálním výrobcem elektřiny. Pokud máte fotovoltaickou elektrárnu s licencí, můžete následně prodat vyrobenou elektřinu, kterou již nedokážete v domácnosti spotřebovat. Náklady na koupi a montáž fotovoltaických panelů je na začátku dost vysoká, i když návratnost není dlouhá, odhaduje se 2-3 roky. Ale tím, že budete provádět výkup elektřiny z fotovoltaiky, dokážete být nejen samostatný a nezávislý, ale na vyrobené elektřině umíte i pěkně vydělat, čímž se vám investice vrátí podstatně rychleji. Nadspotřebu elektřiny, kterou již v domě nebudete potřebovat tak můžete posunout a distribuovat ji do veřejné sítě. Měli byste však mít uzavřenou smlouvu s odběratelem elektřiny a následně budete podle měření fakturovat elektřinu. Počet fotovoltaických minielektráren v Čechách v poslední době roste, proč byste se i vy nemohli stát jedním z nich? Ceny za výkup elektřiny z fotovoltaiky jsou různé, dejte si proto záležet s kým uzavřete smlouvu o výkupu a za jakou cenu. Určitě je výhodnější, pokud uzavřete smlouvu na fixní částku, aby se vám po krátké době nestalo, že cena klesne a vy budete na prodeji ztrátoví. 

S fotovoltaikou si pospěšte, protože ceny neustále rostou

Pokud uvažujete o fotovoltaických panelech, neměli byste dlouho otálet, protože ceny i za panely neustále rostou a zbytečně budete muset platit víc. Zaujalo vás toto téma? Více se dozvíte na stránce https://www.rightpower.cz/