Kvalitní restaurační systém bude pro restauraci plusem

V současnosti jsou moderní informační systémy přítomny prakticky v každé oblasti a gastroprůmysl v tom není výjimkou. Ve většině kaváren a restaurací fungují přes restaurační systém, který je velmi nápomocný, výrazně urychluje procesy, zjednodušuje práci pro personál a v neposlední řadě je to přínos i pro vaše hosty. A pokud jsou spokojeni zákazníci, kteří se k vám budou rádi vracet, pak se bude dařit i vám. Chcete-li tedy efektivně provozovat vaši restauraci a zároveň dosáhnout dostatečného profitu, měli byste tedy investovat do kvalitního restauračního systému. 

K čemu slouží restaurační systém?

Restaurační systém a jeho výhody
Spokojenost s restauračním systémem

Restaurační systém je počítačový program, který budete mít nainstalován ve vaší restauraci a také personál bude fungovat přes tento systém při objednávání jídel a nápojů. Číšníci budou mít u sebe tablety, ve kterých se bude každá objednávka zaznamenávat. Tímto způsobem je objednávka okamžitě v kuchyni nebo v baru, kde se připravují nápoje, číšníci už nemusí s každou objednávkou chodit za kolegy, kteří vše připraví. Co je ovšem hlavní výhodou je to, že jednotlivé objednávky budou přehledné a jasné. Časy, kdy číšníci chodili s poznámkovými bloky, kde si ručně zaznamenávali vše, co si hosté objednali jsou už nenávratně pryč. Pokud na pořízení vašeho restauračního nebudete šetřit a zainvestujete do kvalitního systému, věřte, že se vám to mnohonásobně vrátí. 

Na začátku si restaurační systém dobře zorganizujte

Na začátku je velmi důležité, abyste se restauračnímu systému dostatečně věnovali, což znamená, že si v něm rozdělíte jednotlivé části na bar, kuchyni, následně i podle jídelního a nápojového lístku, podle obsluhujícího personálu i podle stolů. Pokud si tento systém hned v úvodu dobře zorganizujete, aby byl přehledný a jednoduchý, bude se vám snadno obsluhovat a bude vám tak opravdu nápomocný. V restauračním systému budete mít přehled také o tržbách, o zásobách nápojů a surovin v kuchyni a na baru. Při vystavování účtu budete umět okamžitě vystavit daňový doklad a samozřejmostí je i platba kartou. V tomto systému si můžete evidovat také zákazníky, kterým můžete poskytovat různé slevy a výhody přes věrnostní systém. Chcete-li se o restauračním systému dozvědět více, navštivte stránku http://www.ikelp.cz/