Jak zařídit malé koupelny?

Malý prostor v bytě není ničím výjimečným a bojuje s ním množstvo lidí. Bytoví designéři si už však v současnosti umí poradit s tímto problémem. Nábytek na míru či jiné řešení pro malé byty jsou součástí portfolia každého obchodu s nábytkem. Malé koupelny se rovněž na první pohled mohou zdát jako nepřekonatelný problém, ale nemusí to tak být. Existují totiž zásady a rady, kterými když se budete řídit, máte vyhráno. Pojďte se spolu s námi podívat na to, jak zařídit malé koupelny, aniž jste měli pocit, že jsou opravdu malé.

Jaké barvy zvolit do malých koupelen?

Malé koupelny s přírodními obkladačkami
Dlažba do malé koupelny

Pokud se trochu vyznáte v barvách a bytovém designu, určitě znáte fakt, že tmavé barvy dokáží prostor opticky zmenšit a světlé zase naopak zvětšit. V případě malých koupelen je tedy nezbytné použít bledé barvy, které jim dodají vzdušnost a útulnost. Někteří designéři uvádějí, že výběr té správné barvy je až polovinou úspěchu. Také platí, že je vhodné zvolit co největší obklad. To už dnes není žádný problém, protože obchody nabízejí velkoformátové obklady, které jsou praktické i z hlediska samotného obkládání. Pokud se vám líbí velké vzory a rádi byste si takový dali i do koupelny, raději to předem dobře zvažte. Malé koupelny a velké vzory nejdou dohromady, protože by je to zbytečně opticky zmenšilo. Přesto však obchody a koupelnové studia nabízejí řadu zajímavých řešení pro malé koupelny. Stačí si jen vybrat to, co je vašemu srdci nejbližší.

Vana nebo raději sprchový kout?

Odpověď na tuto otázku samozřejmě závisí na vašich možností, ale v zásadě platí, že do malých koupelen se více hodí sprchový kout. Pokud však přesto toužíte po vaně, sáhněte po těch atypicky řešených nebo s menšími rozměry. Sprchové kouty se už dnes dají vyrobit v mnoha provedeních, ale do malých koupelen se hodí spíše ty bez vaničky se skleněnou stěnou, které nezabírají tolik místa a jsou velmi praktické. Navíc se jednoduše udržují, což určitě ocení každá hospodyňka. Tipů a triků, jak opticky zvětšit vaši malou koupelnu, je opravdu hodně. Stačí si jen vybrat to správné a budete mít pocit, jako kdyby jste s podobným problémem nikdy nebojovali. Více se dozvíte na webové stránce https://www.sconto.cz/